vineri, 6 mai 2011



Am avut perioade cand venitul la servici era un calvar...ceva s-a schimbat intre timp ...Nu a fost o atitudine mai binevoitoare sau un zambet in plus.Sunt opt femei si deci orgolii si artag duble .Nu ele s-au schimbat ci eu am evoluat .Si asta nu poate decat sa ma bucure caci fiecare clipa de victorie asupra mea insami inseamna un pas in fata si un zambet in plus fiicei mele.O strangere cu mai multa incredere a manei ei micute in palma mea si o promisiune pentru un bine mai indelungat .

sâmbătă, 23 aprilie 2011

luni, 15 februarie 2010

intrebare

De ce esente ? suna jurnalistic...dar e primul cuvant care mi-a venit in minte in graba de a creea un blog;dar nu superficial ...chiar cred in esente...esenta vietii,a gandului ,a iubirii ,a iertarii...cred ca putem pune esente in orice nu?
Astept ganduri...
Pana maine,
Carmen